ASM de verilen Raporlar

UYARI: İstirahat dışındaki raporları sadece bağlı bulunduğunuz aile hekiminden alınız. E imza ile rapor düzenlendiği için aile hekimi dışında başka hekime sistem rapor vermeye izin vermemektedir. Bütün sağlık Raporu isteklerinde, önce:  e- Devlet üzerinden Kişisel Sağlık Bilgi Formu Doldurulması gerekmektedir.

Ehliyet Raporu:

Tamamen sağlıklı kişilere  Ehliyet Raporları verilebilmektedir. Herhangi bir kusur tespit edildiğinde veya bazı Kronik Hastalığı olanlar ilgili uzman hekime yönlendirilmektedir. Görme kusuru olanlar gözlükle gelerek muayene olmak zorundadır. 

İş İçin Sağlık Raporu:

İş için sağlık raporu: Aile hekiminiz elli kişiden az çalışanı olan ve az tehlikeli işyerlerinde çalışanların raporunu verebilmektedir. Çalışma Bakanlığının genelgesi ile işe giriş ve çalışanların sağlık raporları için 1.1.2013 ten itibaren Ortak Sağlık Güvenlik Birimi adıyla faaliyet gösteren yerlerden ya da işyeri hekiminden rapor alınacak. Ücretini de işveren ödemek zorundadır.

Askerlik Muayene Raporu:

Askerliğe başvuranların öncelikle e Devlet üzerinden işlemlerini yapıp Kendi Aile Hekimine başvurması gerekmektedir. Misafir olarak işlem yapılamamaktadır. Fotoğraf çekerken cep telefonundan çekecekse yatay tutarak çekmelidir. Kan grubunu da mutlaka bilmesi gerekmektedir. Bu bilgilerle AİLE HEKİMİNE başvurduğunda işlemleri yapılacaktır.

Spor Yapabilir Raporu:

Spor İl Müdürlüğünden sevk işlemi yapanlara işlem yapılabilmektedir.Kalp yetmezliği belirtileri veren Kalp damar, kontrol edilemeyen şeker, yüksek tansiyon, aşırı obesite,. Birimi .. gibi hastalıkları olanlar dışında verilmektedir. Ancak spor yapabilir raporu sadece lisanslı spor yapan müsabakalara katılan kişilere verilmektedir. Yaşam boyu spor, okullardaki spor etkinlikleri, beden eğitimi dersleri ve oyunları için  spor merkezleri için rapor gerekmiyor. Kişinin başvurusu küçüklerin de veli başvurusu yeterli oluyor.

Akıl Şuur (Temyiz Kudretine Haizdir) Raporu:

Tapu veya Noter dairesinden gönderilen şahıslar yanlız başına muayene edilmekte ve yapmak istediği işin farkında olduğu kanaatine varılırsa verilmektedir. İşlemde Bir adet fotograf gerekmektedir.

Av Tüfeği Ruhsatı  Raporu:

Psikiyatriden sağlam raporu alanların Görme ve bedensel kusuru olmamak şartıyla rapor düzenlenmektedir.

Portör Muayenesi Raporu:

Portör Tetkikleri ASM  de yapılamamaktadır. Portör Muayene istekleri de kabul edilmemektedir. İşe başvurularda artık istenmemektedir.

Ağır ve Tehlikeli İşlerde Çalışabilir Raporu:

Yeterince tetkik , röntgen USG muayeneleri olmadığından ASM de bu rapor verilememektedir.OSGB ler veya işyeri hekimlerince verilmektedir.

İstirahat Raporu:

Gerçekten hasta işine veya okuluna devam edemeyecek derecede rahatsız olanlara verilmektedir. Öğrencilere sınav hazırlığı gibi sebeplerle sahte rapor istekleri kabul edilmemektedir.

Evlilik Raporu:

Evlenmek için başvuruda bulunanların eşi ile birlikte ve /veya sadece kayıtlı bulunan kişi başvuruda bulunabilir. Eşinin T.C. Kimlik numarası ve Telefon bumarası da bilinmelidir. Sabah 10:30 dan önce gelinmelidir ki; önce kan alınıp Laboratuvara gönderilir. Hekim bilgilendirmesini yapar sonuç 1-2 gün sonra çıkar. Engel bir durum yoksa iki adet fotoğrafla gelindiğinde rapor düzenlenir.


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret142785
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438
Saat